3. Nincs beállítva az URL-címed
A Facebook alapból ad valami nagyon hosszú és kevésbé szexi URL-címet (ott fent, a böngésződ sávjában), amit át is írhatsz egy sokkal szexibbre, egy olyanra, ami a weboldaladhoz hasonlóan bárhol bármikor könnyen beazonosíthat téged. (Ha nem tennéd, a FB olykor cseszegetni fog, hogy csináld.) Csak csináld ésszel, hogy ne minden levélpapíron, névjegykártyán más cím szerepeljen. Amellett, hogy béna, ha sokat változik, nehezebben is fognak ezek alapján rád találni.
4. Rossz kommunikáció
Ha Facebook-oldalt indítasz, vedd úgy, mintha megszelídítenél egy állatot: felelős leszel érte, táplálnod, „gyomlálnod”, nevelgetned kell. Sok oldalt maga a cégvezető vagy egy nem hozzáértő munkatárs kezeli, és csak akkor posztolgatnak, amikor éppen ráérnek vagy eszükbe jut: munka után, éjjel vagy hetente egyszer (ha legalább ilyenkor előre időzítenének posztokat, nem lenne gond, de sokszor nem ez történik).
filmek online https://welovebudapest.com/cikk/2020/3/21/online-filmklasszikusok-90-ingyen-es-legalisan-nezheto-filmmel-jarul-hozza-az-nfi-a-digitalis-oktatashoz
józsef attila https://welovebudapest.com/cikk/2020/5/25/itt-lakott-latod-ez-az-a-haz-iv-resz-jozsef-attila
pünkösd https://welovebudapest.com/program/gozsdu-green-market-punkosd-hetfo
szilveszter https://welovebudapest.com/cikk/2020/12/23/kulonos-szilveszter-10-2-online-program-az-evzarashoz
kincsem https://welovebudapest.com/cikk/2017/3/14/bevalthatja-a-remenyeket-az-uj-kincsem-film
A rossz kommunikáció része az is, ha olyan tartalmakat is megosztanak, ami sehogy sem kötődik az adott vállalkozás profiljához. Pár éve menő volt, de még most is az, hogy lájkvadász oldalak olcsó poénjait, videóit, instant életbölcsességeit osztogatják lelkesen kisebb-nagyobb vállalkozások a Facebookon. Ha egy kulcsmásoló vagy egy műkörmös oldal megoszt egy vicces képet, ne reméljen tőle elkötelezett vagy új vásárlókat. Jó szolgáltatást sem az alapján választunk, milyen cuki kiscicás videót osztott meg a múltkor az a könyvelőiroda.
A következő az én vesszőparipám, mert az olcsó és hamis népszerűség hajhászásának tartom. Ezek az olimpiai vagy bármilyen nagy hazai sportsikereknél megjelenő „XY aranyérmes, nyomj egy lájkot vagy oszd meg, ha te is örülsz ennek”-posztok. Erre az olcsó lájkvadász vonatra főleg az online marketingköltséget megúszni akaró cégek és 5 perc (és plusz 5 lájk) népszerűségre vágyó politikusok és pártok szeretnek felülni. Ha nincs közvetlenül közöd XY sportoló sikeréhez, vagy nincs akciód az eredményhez kapcsolódva, nem éri meg néhány 10 lájk vagy megosztás miatt belemenni egy ilyen lájkversenybe. Annál a céged renoméja, imázsa sokkal többet érhet.