5. Rossz fotók
Egy jó céges oldalt is el lehet rontani rossz fotókkal, egy jó sztorit is meg lehet ölni, ha gyenge minőségű vagy épp túlzásba vitt stock fotókkal kommentáljuk. Komolyabb oldalak nem engedhetik meg a rosszul beállított, homályos képeket (pl. a rengeteg és izgalmas témával bíró keszthelyi Festetics-kastélyból osztanak meg sokszor sajnos nagyon gyenge minőségű fotókat. Igaz, akadnak náluk szépen bevilágított, profibbnak tűnő képek is, amikből jóval több kellene).
A máshonnan lopott vagy vízjeles képekkel sem illik vagánykodni és komoly brandet építeni. A stock fotók pedig túl személytelen és steril hatást adnak (ha túlzásba visszük őket és indokolatlanul használjuk ezeket), főleg akkor, ha amúgy egy jópofa kis céged van (aminek a mindennapjaiból simán nyerhetsz jobbnál jobb fotókat).
6. Nincs interakció
Mert nincs időd válaszolni a kommentekre, a fontosakra se és amúgy se ott írogassanak, mert nem ülsz egész nap a gép előtt, nem ügyfélszolgálat a Facebook. Na, ilyenkor nem biztos, hogy kell a cégnek oldal (DE KELL!) és nem biztos, hogy ennek az elfoglalt embernek kell szerkesztenie az oldalt.
Olvasói, követői kérdések lógnak 2-3 éve megválaszolatlanul? A nulla interakció az egyik legrosszabb reklám, amit egy cég elkövethet. De az se imázsépítő, ha nem reagálunk a negatív kommentekre, kritikákra, vagy ha mégis, azt erőből, flegmán vagy lekezelően tesszük (vagy semmi foganata nem lesz a beígért problémamegoldásnak).
Erre jó példa a Hadik kávéház FB-oldala. 2016-ban szinte csak negatív minősítések érkeztek hozzájuk, miközben a kávéház nem kommentálta ezeket. 2017-ben kezdtek el rendesen - igaz, több napos késésekkel - válaszolgatni a kritikákra, de a kommenteket látva, több hónap alatt sem tudták megoldani a belső gondjaikat a vendégek folyamatos panaszai ellenére sem.
7. Nincs hirdetés
A hírekkel ellentétben a Facebook nincs ingyen, főleg akkor nem, ha céges oldalad van. Az elmúlt években Zuckerbergék folyamatosan azon dolgoznak, hogy összekössenek embereket, amiért a céges oldalak jó sok pénzt fizethetnek. Magyarul, ha sokat hirdetsz, (majdnem) olyan sok elérésed lehet, mint amennyit szeretnél (pontosabban annyi sem). De ha nem hirdetsz, egyre kevesebb helyen tudnak majd rólad, egyre jobban el fognak tűnni a posztjaid a követőid hírfolyamából. És ezen egy jó mém vagy vicces cicás videó sem fog segíteni, legfeljebb egy rövid ideig. És akkor te lehetsz egy fél napig a vicces virágboltos.